Velholdt naturperle i 1. række nær havn, strand og skov !
Velkommen til Snaptun Strandvej 4 - I naturskønne Snaptun, også kaldet Halvøens Perle, finder du denne meget velholdte villa som er beliggende i 1. række til vandet. Den kystnære beliggenhed akkompagneres af en kort afstand til det hyggelige maritime miljø omkring den lokale lystbådehavn. Der er ligeledes også gåafstand til den frodige skov, som inviterer til løbe- og gåture. Fra Snaptun sejler færgen videre mod Hjarnø og Endelave, som begge er oplagte udflugtsmål. I Glud, få km. væk, er der sportsfaciliteter, skole og indkøbsmuligheder.
Her får du en spændende villa - Huset er oprindeligt fra 1930, men da nuværende ejer overtager ejendommen i 1997 laves der en større total renovering af huset bl.a. med hjælp fra Arkitekt Jørn Ginnerup. Villaen er på knap 250 kvm fordelt på den 2.912 kvm store grund i 1. række og grunden strækker sig helt ned til stranden.
Fænomenalt uderum - Villa centrerer sig omkring nærheden til vandet , hvorfor uderummet spiller en ganske særlig rolle. Til matriklen hører strandret med en stor, privat strandgrund, herfra kan udsigten til Hjarnø betragtes. Tilbage ved selve huset suppleres udeoasen med flere gode terrasser og hyggekroge.
Indretningen stueplan: Entre hvor fra der er adgang til gæstebadeværelset. Fra entréen er der både adgang til køkken-alrummet samt den store stue samt spisestue - som alt sammen hænger sammen i et åbent miljø og med masser af udsigt over naturen og havet. Ydermere har vi en hyggelig havestue med adgang til huset skønne solrige terrasser. Stueplan indeholder desuden et stort praktisk bryggers samt en kæmpe baggang med god plads til opbevaring og depot eller viktualierum.
1. salen indeholder 3 store værelser, det ene med stor altan. 2 af værelserne med flotte kviste, med uovertruffen udsigt. Derudover findes husets 2. badeværelse også på 1. salen med bruseniche. 1. salen har et stort repos som bl.a. indeholder en stor skabsvæg med plads til masser af opbevaring.
Tilhørende huset en god dobbelt carport samt gode udhuse og en flot opvokset have.
Book din fremvisning allerede idag ved Nybolig Juelsminde.
Økonomien i boligen
Opret dig i køberkartoteket og få besked om lignende boliger.
Få direkte besked, når der kommer relevante nye boliger til salg, der matcher dine ønsker. Du ser også de boliger, vi får til salg, som vi ikke viser på Nybolig.dk.
Tilpas filtre og opretKontakt

Kontakt
Flemming Thykjær
Skal du også sælge?
Kontakt os og få en gratis salgsvurdering, så ved du hvad din bolig er værd.
- Få et hurtigt estimat af salgspris eller en grundig vurdering.
- Få et indblik i, hvad din ejendom er værd på markedet lige nu.
- Find ud af, hvor meget du selv kan købe for, hvis du ønsker at skifte bolig.
Hvor langt er der til nærmeste?
Se hvor lang tid der er mellem denne bolig og en anden adresse